Start Podróże Magia Oazy Siwa


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Magia Oazy Siwa

AddThis Social Bookmark Button

sięTo specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się przy libijskiej granicy Egiptu zasługuje na uwagę, mimo tego, iż nie jest zbyt popularne wśród zagranicznych turystów. Tym bardziej, że ma bogatą historię, jest tajemnicze i zarazem fascynujące.

Zbliża się zachód słońca, kiedy to mkniemy po saharyjskiej pustyni, jadąc Land Roverem z naszym egipskim, z turbanem na głowie, kierowcą – Abdallah’em Baghi. Z tyłu samochodu siedzimy we trójkę, a z przodu Baghi, z delikatnym, prześmiewczym uśmiechem na twarzy. Jest prawdziwie szczęśliwy kiedy słyszy jakiekolwiek odgłosy zdumienia czy nawet przerażenia swoich pasażerów na widok stromej drogi albo wskutek chociażby wstrząsów pojazdu.

- Wciąż ludzie się czasem boją, kiedy widzą naokoło rozciągającą się, niekończącą pustynię piasku, popękaną ziemię i kamienie – opowiada z uśmiechem na ustach kierowca. Naokoło obserwujemy dużą ilość skamielin, pozostałość po erze, kiedy ta część Afryki była całkowicie pod wodą. Podczas gdy my zachwycamy się naszym odkryciem Wysp Dziewiczych, Baghi doprowadza nas do miejsca, gdzie obserwujemy zachód słońca. Zaś nasz egipski  przewodnik zbiera gałęzie i materiały, by rozpalić ognisko.

Oaza Siwy nie była obleganym miejscem dla zwiedzających. Jednak w ostatnim czasie magia i atmosfera przygody przyciąga coraz więcej podróżników, włączając w to znane i pełniące ważne funkcje publiczne osoby, takie jak m.in. walijski książe Karol czy księżna Kornwalii. Fakt, iż jedyna droga dojazdowa do tego wyjątkowego miejsca, trwa aż 9 godzin od Kairu lub krócej, ale tylko własnym samolotem, powoduje iż najczęściej organizuje się tam wycieczki autokarowe. Wśród mieszkańców krążą pogłoski, że lotnisko wojskowe ma zamiar w niedalekiej przyszłości otworzyć tu również linie lotów turystycznych, co bardzo martwi okoliczną ludność Oazy Siwa.

Zmęczeni całodzienną, monotonną podróżą z Kairu wreszcie znajdujemy się w hotelu Adrère Amellal, który jest uznawany za jeden z najbardziej luksusowych ekoturystycznych noclegowni. Początkowo myśleliśmy, że to pomyłka. Przyjęli nas mężczyźni, ubrani w białe, eleganckie szaty i zaprowadzili do kamienistej jamy, gdzie zamiast świateł i elektryczności zapalone były świece. To nie było nieporozumienie. Mieliśmy zanocować, zupełnie jak miliony lat temu, w wykutym w skale domu. I to właśnie jest magia prostoty piękna Oazy Siwa.

 

  

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: