Start Podróże Surfowanie na wyspie Bali


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Surfowanie na wyspie Bali

AddThis Social Bookmark Button

jestCi, którzy potrafią surfować po falach morskich wód, czerpią wiele przyjemności. To sport połączony z dużą dawką wypoczynku na świeżym powietrzu, który jest odprężeniem i wzmocnieniem organizmu.

Miejsc idealnych do tego czynnego wypoczynku jest wiele, ale są wśród nich całkiem wyjątkowe. Takim wspaniałym, ciepłym zakątkiem jest indonezyjska wyspa Bali, położona w archipelagu Małych Wysp Sundajskich, niedaleko Jawy.

Historia surfingu wyspy Bali, posiadającej hinduistów jako przeważające wyznanie religijne, sięga lat 30-tych ubiegłego stulecia, kiedy to zarówno miejscowi mieszkańcy, jak i przyjezdni Australijczycy, zaczęli uprawiać ten sport. I to właśnie oni wprowadzili na malownicze miejsce, w 1967 roku, profesjonalny sprzęt i wyposażenie do surfingu.

Wyspa posiada wilgotny klimat, o średniej temperaturze rocznej 25-27°C i średnich opadach rocznych (1400-1700 mm), a  pora sucha trwa od sierpnia do września. Co najważniejsze - fale przybrzeżne tworzą idealne warunki do windsurfingu. Jest pierwszym i ostatnim zatrzymaniem podróżujących na desce między sąsiadującymi wyspami, takimi jak, m.in. Lombok, Sumbawa czy Sumatra.

Osoba, której pasją jest pływanie na desce, ma do wyboru bardzo szeroką gamę możliwości miejsca jej realizacji, jak chociażby w wodach wybrzeży Kuta. Uznawane są one za najlepsze tereny do surfowania w Azji. Co istotne, poszczególne kurorty posiadają prywatne piaszczyste plaże, których krystalicznie czyste wody przepełnione są rafami koralowymi. Całość tak cudownego otoczenia tworzy idealne warunki do pływania, a także podziwiania wyjątkowego piękna natury

Wrażenia z pobytu na wyspie Bali są oszałamiające zarówno za sprawą rajskiej scenerii, jak i tradycji wędkarstwa oraz rybołówstwa, ale także dzięki oryginalnej, folklorystycznej oraz obrzędowej kultury.

 

 

  

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: