Start Moto Lotus Europa SE


 

Lotus Europa SE

W przypadku powstawania samochodów typu Lotus Europa SE, mo...

 

Seksowne auto prosto z Japonii

Po pierwsze Lexus IS-F jest sportowym autem, które przycią...

 

Latający samochód ?

Stworzenie samolotu, którym będzie można poruszać się p...

 

Mercedes – Benz i jego historia projektowania

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż Mercedes - Benz ni...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Lotus Europa SE

AddThis Social Bookmark Button

tegoW przypadku powstawania samochodów typu Lotus Europa SE, można śmiało powiedzieć, iż brytyjska marka tych solidnych aut, świadomie dąży do ukierunkowania na rynek zaawansowanych technologicznie oraz kompleksowo wyposażonych, sportowych maszyn.

Sportowe auto posiada 4-cylindrowy silnik, o zaskakująco potężnej mocy. Producenci zwrócili szczególną uwagę na przyczepność samochodu do powierzchni. A wszystko po to, żeby kierowca miał wrażenie jazdy lekkiej i zarazem precyzyjnej. Na uznanie zasługuje fakt, iż podczas wybierania biegów słychać specyficzne, metaliczne kliknięcie, a każdej zmianie przełożenia towarzyszy świst z zaworu upustowego turbiny. Wysoka jakość wykonania tego modelu sprawia, że stawiany jest nawet na równi z Porsche.

Angielski model Europa był pierwszym samochodem marki Lotus przeznaczonym do użytkowania w ruchu ulicznym, z silnikiem umieszczonym centralnie. Pierwotnie samochód był przeznaczony głównie dla miłośników jazdy turystycznej, a nie szybkiego przyspieszania na drodze. I właśnie o ten element, czyli potężny silnik, oprócz niewątpliwie bardziej nowoczesnego wyglądu, wzbogacono SE. Dodatkowo, wersja zawierająca w nazwie skrót Special Equipped –oznacza specjalne wyposażenie. Cienkie, kubełkowe siedzenia, 2-litrowy silnik, umieszczony z tyłu samochodu, opływowy oraz modny kształt auta powodują, że nie sposób oprzeć się urokowi tego pojazdu.

Jak każdy Lotus, tak i Europa SE świetnie radzi sobie z wchodzeniem w zakręty przy dużych prędkościach, jednak wymaga to olbrzymiej wprawy kierowców. Bardzo lekka waga tego samochodu i stosunkowo niskie spalanie paliwa, działa na korzyść zarówno producentów, jak i użytkowników. Aby przekonać krytyków o walorach wnętrza tego najnowszego modelu Europy, czyli elektrycznych lusterkach, klimatyzacji, skórzanej tapicerce, prawdopodobnie musi upłynąć jeszcze trochę czasu. Jednak z całą pewnością można uznać, iż SE jest wykonaniem współczesnym i funkcjonalnym, w niczym nie odbiegającym chociażby niemieckim samochodem tej klasy.

Ten samochód jest najlepszym dowodem na to, że można połączyć wygodę, klasę, a także komfort jazdy ze sportowym, energicznym charakterem motoryzacyjnej przyjemności.

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: