Start Moto Latający samochód ?


 

Lotus Europa SE

W przypadku powstawania samochodów typu Lotus Europa SE, mo...

 

Seksowne auto prosto z Japonii

Po pierwsze Lexus IS-F jest sportowym autem, które przycią...

 

Latający samochód ?

Stworzenie samolotu, którym będzie można poruszać się p...

 

Mercedes – Benz i jego historia projektowania

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż Mercedes - Benz ni...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Latający samochód ?

AddThis Social Bookmark Button

sięStworzenie samolotu, którym będzie można poruszać się po drogach tak, jak samochodem, to niewątpliwie znaczące odkrycie dla przyszłego sposobu przemieszczania się. Właśnie takiego projektu, czyli połączenia samolotu z autem, podjęła się amerykańska firma Terrafugia.

Historia pierwszych tego typu prób zbudowania latającego samochodu miały miejsce już w 1920 roku, kiedy to jego wykonawca, Henry Ford, uzyskał efekt końcowy. Niestety pierwszy test w powietrzu skończył się śmiercią pilota, więc konstrukcja została zniszczona. W późniejszym czasie także podejmowano się prób wygenerowania takiej nowatorskiej maszyny, jednak równie bezskutecznie. Dlatego tym bardziej seria pozytywnych wyników z próbnych lotów cieszy zarówno pracowników amerykańskiej firmy Terrafugia, jak i przyszłych, potencjalnych klientów.

Twórcy bostońskiego modelu Transition® skonstruowali maszynę, która posiada automatycznie składane skrzydła, 100 konny silnik Rotax 912S, o możliwej do osiągnięcia maksymalnej prędkości lotu 185km/h. Natomiast 75 litrowy umożliwia pokonanie około 650 kilometrów w powietrzu.

Konstruktorzy wynalazku to zespół wielokrotnie nagradzanych inżynierów, założony przez pięciu pilotów, którzy są absolwentami MIT. Tak więc nowe urządzenie jest wynikiem ciężkiej pracy, zaangażowania i zarazem pasji, wysokiej klasy specjalistów. Prototyp można obecnie obejrzeć w Muzeum Nauki w Bostonie. 5 marca 2009 roku miał miejsce dziewiczy lot z międzynarodowego lotniska Plattsburgh, stanu Nowy Jork. Produkcja seryjna planowana jest na 2011 rok.

Według opinii Carla Dietricha, CEO przedsiębiorstwa Terrafugia, jesteśmy świadkami przełomowej zmiany w świecie motoryzacji, ponieważ podróże staną się już od teraz integracją ruchu lotniczego i drogowego.

Jeśli będziemy mieli okazję prowadzenia tej, zmieniającej naszą przyszłą rzeczywistość, maszyny, wtedy będziemy mogli doświadczyć tej przemiany na własnej skórze. Póki co, pozostaje nam bacznie obserwować wyniki imponującej, ale i efektywnej pracy twórców, latającego samochodu Transition®.

 

 

  

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: